SYMPOZJUM: SPISEK KULTURY / 10.12.2013 / WARSZAWA
czytaj więcej: +tu
plakatsympo

MAPA POLSKIEJ KULTURY I JEJ TERYTORIUM

„Spisek kultury” to projekt podsumowujący wieloletni cykl seminaryjny „Kultura i rozwój” realizowany pod kierownictwem Edwina Bendyka przez Narodowe Centrum Kultury i Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Strona internetowa prezentuje analizy dokumentacji seminariów oraz uzupełniające je wywiady z ekspertami i praktykami. W grudniu 2013 roku zorganizowane zostanie również otwarte sympozjum, podczas którego wypróbowane zostaną hipotezy wypracowane w trakcie projektu.

spisek

Obserwowane w ostatnich latach wydarzenia: Kongres Kultury Polskiej 2009 – Pakt dla Kultury 2011 – protesty AntyACTA 2012 – Bunt twórców przeciwko ustawie o otwartych zasobach 2013, to kamienie milowe pewnego procesu tworzenia samowiedzy kultury o samej sobie. Jest niejako spontaniczną odpowiedzią na wyzwanie owego problemu „nie przedstawienia”, tego że mapa polskiej kultury nie odpowiada terytorium. Niniejsza strona ma za zadanie wyjaśnić, skąd się bierze owa różnica między mapą i terytorium. Naszemu działaniu towarzyszy przekonanie, że zrozumienie różnicy umożliwi tworzenie lepszej samowiedzy, a tym samym urefleksyjni dyskurs o kulturze i rozwoju proponując narzędzia poznawcze pozwalające na wyrwanie się ze schematów i klisz poznawczych.

Koncepcja i realizacja: Edwin Bendyk
Produkcja: Bęc Zmiana, http://www.beczmiana.pl
Projekt graficzny materiałów promocyjnych: Krzysztof Bielecki
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury- Kultura – Interwencje
logotypySPISEK

Reklamy

1 komentarz do “

  1. myślę, iż wielu nieporozumień dałoby się uniknąć gdyby odwrócono kolejność paneli: najpierw zostałyby pokazane (jako dowód empiryczny) zjawiska „wylewania się” żywej kultury poza obręb życia instytucjonalnego (zinstytucjonalizowanego), a potem odbyłaby się dyskusja jakie trudności poznawcze i praktyczne to powoduje, ale i tak było , moim zdaniem, ciekawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s